Wypoczynek w Niechorzu

Osoby lubiące spędzać wakacyjny urlop nad morzem powinny zdecydować się na przyjazd do jednego z bardziej popularnych kurortów na polskim wybrzeżu, a mianowicie Niechorza. To miejsce, w którym można wypoczywać na pięknej plaży, ale również zwiedzać interesujące obiekty, między innymi Latarnię Morską. Nie brakuje także atrakcji dla osób lubiących aktywny wypoczynek, zatem z Niechorza z pewnością nikt nie wyjedzie rozczarowany.

Pobyt nad morzem większości osób kojarzy się przede wszystkim z wylegiwaniem się na plaży. Również w Niechorzu plaża jest punktem najchętniej odwiedzanym przez turystów. Nie można się temu dziwić, ponieważ jest ona szeroka, piaszczysta i pełna atrakcji przygotowanych z myślą o turystach. Można tam znaleźć między innymi dmuchane obiekty, po których uwielbiają skakać dzieci, zjeżdżalnie wodne, ale można również poczuć dreszczyk emocji wybierając się na przejażdżkę motorówką czy skuterem wodnym. Na plaży w Niechorzu jest pełno atrakcji dla całej rodziny.

Podczas pobytu w Niechorzu warto spędzić trochę czasu na zwiedzaniu tej miejscowości. Jednym z obowiązkowych punktów programu każdego turysty powinno być odwiedzenie miejscowej latarni morskiej. Ta blisko 45 metrowa wieża jest przez wiele osób uważana za najładniejszy obiekt tego typu na całym polskim wybrzeżu. Należy jednak wspomnieć, że latarnia jest nie tylko wyjątkowo ładna, ale także udostępniona do zwiedzania. Warto pokonać wszystkie schody, by dostać się na taras widokowy, z którego można podziwiać piękne widoki – panoramę Niechorza, Bałtyk oraz okoliczne miejscowości. Osoby chcące porównać latarnię morską w Niechorzu z pozostałymi, które można podziwiać nad polskim morzem powinny wybrać się do Parku Miniatur Latarni Morskich, w którym można zobaczyć wszystkie tego typu obiekty wybudowane w polskich miejscowościach. Park jest czynny w godzinach 10-18.

Polskie kurorty cieszą się dużym zainteresowaniem, w przypadku tych nadmorskich o znalezienie bazy noclegowej warto zadbać możliwie najwcześniej. Wypoczynek w Niechorzu, są to między innymi ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, pensjonaty, kempingi, czy prywatne kwatery (zobacz noclegi Niechorze – spis). Ceny są bardzo zróżnicowane lecz najtańsze noclegi w Niechorzu można znaleźć nawet za 25 zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *