Sportowa rekreacja w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie położone jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim nad samym morzem. W Ustroniu Morskim znajduje się jedna z najpiękniejszych piaszczystych plaż i strzeżone kąpielisko. Ustronie Morskie jest wsią, ale w sezonie staje się bardzo dobrym miejscem na spędzenie letnich wakacji. Po pierwsze jest to miejscowość turystyczna posiadająca bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową ➩(meteor-turystyka.pl) i gastronomiczną. Na terenie całej gminy znajdują się atrakcje turystyczne, takie jak minigolf, paintball, western park, wesołe miasteczko i wiele innych, Oprócz tego na terenie gminy Ustronie Morskie znajduje się też wiele zabytków i pomników przyrody.

Do najsłynniejszego zabytku należy kościół w Rusowie, który liczy sobie ponad 600 lat. Jeśli chodzi o pomniki przyrody to znajduje się też tam park podworski o charakterze romantyczno-naturalistycznym na terenie, którego znajduje się aż osiem pomników przyrody. Jednak do najsłynniejszych pomników przyrody znajdujących się w gminie Ustronie Morskie, należą dwa dęby. Bolesław ma ponad 800 lat i jest najstarszym dębem w Polsce, natomiast Wiercisław ma ponad 640 lat i jest w pierwszej piątce. Do dębów prowadzi szlak turystyczny, który powstał dzięki staraniom władz samorządowych. Ustronie Morskie jest też doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy uwielbiają rekreację sportową.

W Ustroniu Morskim znajduje się stadion sportowy z hotelikiem. Sam stadion uznawany jest za jeden z najlepsza nawierzchnią ze stadionów znajdujących się w byłym powiecie koszalińskim. Obiekt rekreacji sportowej zaprasza zwłaszcza grupy zorganizowane i nie tylko kluby sportowe, popularne zwłaszcza latem są przyjazdy grup szkolnych. W hoteliku znajduje się aż 50 miejsc noclegowych, z pełnym węzłem sanitarnym, dodatkowo są tam apartamenty z kuchniami, pomieszczenia socjalne, stołówka oraz szatnie sportowe z prysznicami. Nocleg w tym miejscu z pewnością przypadnie do gustu młodym sportowcom i dzieciom szkolnym, tym bardziej, że cały teren obiektu jest ogrodzony, więc dzieci mogą czuć się bezpiecznie, nawet podczas wieczornych zabaw na boisku, czy w jego otoczeniu. Z tego obiektu niedaleko jest też do basenu, który jest chętnie odwiedzany nawet latem, kiedy pogoda nie pozwala na morskie kąpiele. Noclegi w Ustroniu Morskim są stosunkowo tanie, zwłaszcza dla grup zorganizowanych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *