Spacerkiem po Rzeszowie

Piękno Rzeszowa to przede wszystkim jego zabytki. Odwiedzając to miasto koniecznie trzeba zobaczyć starówkę z miejskim ratuszem, piękny rynek i pałac Lubomirskich. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki przyjeżdżającej do Rzeszowa jest przejście podziemną trasą turystyczną, która prowadzi na głębokość od 0,5 do 10 metrów pod płytę rynku. Do zwiedzenia jest tu 15 korytarzy i 25 piwnic z okresu od XIV do XVIII wieku. Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić Muzeum Okręgowe, gdzie wśród licznie zgromadzonych eksponatów można zobaczyć malowidła ścienne przedstawiające sceny biblijne.

Rzeszów to także liczne atrakcje: koncerty, imprezy kulturalno-sportowe. Władze miasta zapewniły aby każdy mógł tutaj w jak najbardziej ciekawy sposób spędzić wolny czas. Stąd też pola golfowe, trasy rowerowe, korty tenisowe i wiele innych atrakcji. Szeroko rozbudowana baza noclegowa () pozwala na znalezienie najbardziej dogodnego miejsca na nocleg, w dodatku za przystępną cenę, a zaplecze gastronomiczne oferuje różnorodność polskiej kuchni i nie tylko. Rzeszów to miasto, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością i z żywiołowością młodzieży. W pobliżu zamku i pałacu Lubomirskich znajduje się słynna fontanna multimedialna. W godzinach wieczornych można obejrzeć niezwykły spektakl gdzie strumienie wody tańczą w rytm muzyki a na ekranie wodnym wyświetlane są prezentacje filmowe i laserowe. Jest to fantastyczne połączenie światła, muzyki i wody.

Jeśli korzystamy z dostępnej bazy noclegowej, znajdziemy na pewno czas na odwiedzenie Teatru Maska i Muzeum Dobranocek, a także na spacer alejkami Parku Papieskiego, który powstał dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II w Polsce, w 1991 roku. Młodych ludzi zainteresuje plaża na budynku Galerii Plaza, gdzie przy dźwiękach muzyki, pośród palm i piachu można zobaczyć panoramę pięknie oświetlonego nocą miasta. Weekend w Rzeszowie z ciekawym noclegiem może być fajnym prezentem dla kogoś bliskiego. Zwiedzanie można połączyć z zakupowym szaleństwem a wieczorem spacer po rynku, wizyta w SPA a może owocowa dieta w Palm Smoothie w rzeszowskiej galerii? A przy następnym pobycie w Rzeszowie może warto spojrzeć na stolicę Podkarpacia z innej, mniej znanej strony i odkryć to co dla nas najpiękniejsze. Różnorodność sprawia, ze ciągle możemy odkrywać go na nowo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *