Spacer po Sandomierzu

Sandomierz niewątpliwie jest jednym z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Z roku na rok przyjeżdża tu coraz więcej turystów, a samo miasto jest promowane w bardzo profesjonalny sposób i w pełni wykorzystuje swój potencjał. Typowo turystyczny i kulturalny wymiar miasta sprawia, że w dość niewielkim stopniu jest tu rozwinięta gospodarka. Zyski uzyskiwane są głównie z usług branży turystycznej takich jak hotele, noclegi, restauracje czy bary i dyskoteki.

Co warto więc zobaczyć będąc w Sandomierzu? Swoją podróż warto rozpocząć od starego grodu. Nie można również przejść obojętnie obok jednego z najstarszych klasztorów dominikanów. Dużą uwagę zwraca oczywiście ratusz w centrum miasta, który powstał w okresie renesansowym. Znajduje się tu dawna główna siedziba królów Polski, czyli Zamek Kazimierzowski. Sandomierz ma wszystkiego, co najpiękniejsze po trochu – tak, że turyści mogą skosztować w jednym miejscu bardzo różnorodnych atrakcji turystycznych. To miasto to nie tylko ciekawa renesansowa architektura, ale również świetne ukształtowanie terenu i przepiękna przyroda. Piękne wąwozy i wzgórza są oblegane przez turystów łaknących kontaktu z naturą. W Sandomierzu mieści się również rezerwat przyrody, a także parki przyrodnicze o charakterze rekreacyjnym i rozrywkowym, przez które wiodą ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne.

W mieście nad rzeką znajduje się bulwar, w którym można uprawiać sporty wodne. Dla osób łaknących spacerów powstał deptak wzdłuż Wisły. Spacerując po Sandomierzu nie można ominąć chluby miasta – najstarszej bramy w Polsce, wzniesionej na początku XVI wieku Bramy Opatowskiej. Niegdyś pełniła ona funkcję bramy do miasta, obecnie zachowały się tylko resztki murów obronnych z tamtych czasów. Miasto posiada świetne zaplecze turystyczne – znajduje się tutaj mnóstwo hoteli, zajazdów i pensjonatów. Miejsca noclegowe w klimatycznym Sandomierzu pozwalają doskonale wypocząć i miło spędzić czas. Z racji niezbyt rozległej powierzchni przemieszczanie się po nim jest łatwe. Ulice są nieskomplikowane i transparentne, dlatego też turystom, którzy są tu pierwszy raz naprawdę trudno się zgubić. Sandomierz przyciąga niepowtarzalnym spokojnym klimatem oraz mnogością miejsc i zabytków architektonicznych takich jak kościoły, zamek, a nawet dawna synagoga. Warto przyjechać tutaj na dłuższy weekend, ponieważ nie da się odwiedzić wszystkich ciekawych miejsc w ciągu jednego dnia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *