Śladem atrakcji Koszalina

Koszalin jest miejscem położonym w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Jest drugim co do wielkości miastem Pomorza Zachodniego. Dzięki przepięknym krajobrazom, morskiemu bioklimatowi, nieskażonemu środowisku naturalnemu i niepowtarzalnej kulturze Pobrzeże Koszalińskie jest jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

Bliskość morza sprawia, że duże znaczenie w gospodarce regionu ma rybołówstwo. Miejska oferta noclegów proponowaną przez Koszalin jest bardzo dobrze przygotowana na przyjazd turystów. Wybierać możemy pomiędzy luksusowymi hotelami, kwaterami prywatnymi, pokojami gościnnymi i apartamentami. Każdy znajdzie tutaj nocleg taki, jaki mu odpowiada i co ważne, nawet bez wcześniejszej rezerwacji.

Koszalin dobrze znany jest z wielu gotyckich kamienic z XV wieku, a także z pięknej bazyliki Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i kaplicy św. Gertrudy. Te ciekawe budowle koniecznie trzeba zobaczyć. Na turystów czeka tutaj wiele atrakcji. Słynne Ogrody Tematyczne Hortulus przyciągają prawdziwe tłumy gości. Jest to przepiękne miejsce dla całych rodzin. W ogrodach pełnych przeróżnych roślin można usiąść, napić się kawy i odpocząć. Jedyną wadą tego miejsca jest dość wysoka cena biletu wstępu do obiektu, ale przychodząc z całą rodziną dostajemy zniżkę.

Dość popularny jest park linowy, w którym można spróbować swoich sił. Na platformach rozwieszonych na dość znacznych wysokościach, pokonujemy prawdziwy tor przeszkód. Oczywiście jest to całkiem bezpieczne, ponieważ po krótkim przeszkoleniu otrzymujemy kask ochronny oraz szelki i cały czas jesteśmy pod bacznym okiem doświadczonego instruktora. W razie złej pogody można się wybrać do parku wodnego. Jest tam całe mnóstwo przeróżnych zjeżdżalni, sztuczna fala, sauny i basen sportowy. Świetna zabawa dla całej rodziny. W budynku znajduje się też restauracja, w której serwowane są całkiem dobre posiłki. Podobnie jest w Wodnej Dolinie. Plaża w mieście, to robi wrażenie a dodatkowo można popływać łódką, „pospacerować„ na linie rozwieszonej nisko nad wodą i skorzystać z wielu innych propozycji aktywnego wypoczynku. Dla osób, lubiących obcowanie ze sztuką, godne polecenia są muzea koszalińskie a także filharmonia. Program jest naprawdę bardzo ciekawy i urozmaicony. Każdy znajdzie coś dla siebie. Koszalin jest pięknym miastem, a o jego popularności mówi już sama liczba turystów, odwiedzających to miejsce każdego roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *