Przyciągająca turystów Bydgoszcz

Miasto przyciąga do siebie nie tylko inwestorów i biznesmenów, którzy mają niemały wkład w prężnie rozwijającą się gospodarkę, ale także wielu turystów. Co istotne – nie tylko z Polski, a to za sprawą działającego w mieście portu lotniczego, który zaskakuje ciekawymi połączeniami lotniczymi. Bydgoszcz jest ósmym co do wielkości miastem w Polsce, ale jednocześnie jest to miejsce bardzo klimatyczne. Wystarczy tylko zapoznać się z jego historią i wiedzieć, gdzie wybrać się na zwiedzanie. Na stronie miasta znajdują się rozplanowane trasy zwiedzania oraz propozycje transportu. Prowadzą one między innymi w takie miejsca, jak Myślecinek, który bardzo chętnie odwiedzają mieszkańcy miasta. Nie ma się co temu dziwić, bowiem jest to ogromny obszar dobrze zagospodarowanej zieleni. Można tu wybrać się, by urządzić piknik, porzucać piłką, pojeździć na rolkach, rowerze lub odwiedzić z dziećmi ogród zoologiczny, Miasteczko Ruchu Drogowego, Muzeum Skarbów Ziemi, Zaginiony Świat, park rozrywki lub przejechać się Kolejką Parkową.

Dla miłośników wypoczynku w gronie rodzinnym, idealna będzie także Wyspa Młyńska, przy której znajdują się liczne punkty gastronomiczne, plac zabaw, a także połacie zieleni, na których można odpoczywać. Amatorom historii natomiast poleca się wycieczkę z przewodnikiem po ciekawych zakątkach miasta, wizytę w Exploseum, Muzeum Wodociągów lub jedynym w Europie Muzeum Mydła i Brudu. To ostatnie miejsce z pewnością przyciągnie najmłodszych turystów, tak samo jak manufaktura słodyczy o nazwie Karmelowa Kraina. To tam dzieci będą mogły dowiedzieć się więcej o procesie wytwarzania cukierków, a także samodzielnie wykonać lizaka.

Podróżując po mieście nie sposób nie natrafić na spichrze znajdujące się nad Brdą. Przypominają one o handlowej funkcji miasta, której początki sięgają XIII wieku. Przechadzając się po mieście napotkać można wiele zabytkowych obiektów sakralnych między innymi katedrę i bazylikę mniejszą.

Natomiast wybierając się na wieczorny spacer, warto wstąpić do Dzielnicy Muzycznej, by podziwiać spektakl muzyki, światła i wody. Bydgoszcz z pewnością zaskoczy niejednego turystę swoim klimatem, bogatą ofertą atrakcji oraz doskonale zachowanymi zabytkami. Do miasta najlepiej przyjechać na weekend, by nie pominąć żadnego istotnego zakątka. Sprzyja temu dobrze rozwinięta baza noclegowa, z którą zapoznać się można poprzez wpisanie w wyszukiwarkę hasła: „noclegi Bydgoszcz”. Pojawią się wtedy oferty: hoteli, hosteli, apartamentów, schronisk, zajazdów i wielu innych miejsc noclegowych. Miasto posiada dobrze rozwiniętą sieć połączeń komunikacyjnych, więc nie trzeba się martwić odległością noclegu od centrum miasta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *