Morska perełka… Pogorzelica

Często nie doceniamy tego co nasze, polskie, regionalne i narodowe. Wolimi korzystać, chwalić się z zagranicznych marek, miejsc, a także obcych zwyczajów i kultury, którą stopniowo przemycamy do naszej rodzimej, polskiej tradycji. Bardzo często spotykam się z opinią, że prawdziwe wakacje można przeżyć tylko za granicą. Bzdura! W Polsce są równie piękne, o ile nie piękniejsze miejsca, którymi zachwyca się cała Europa. Ja jednak zabiorę Was dzisiaj do skromnej i cichej Pogorzelicy. To maleńka wioska, licząca zaledwie około stu stałych mieszkańców. Jednak ogromną atrakcją tej miejscowości jest malownicze położenie nad brzegiem Morza Bałtyckiego w pobliżu jezior, a także popularnych kurortów. Wielu z Was może zadać pytanie: po co wybierać się do małej wioski, skoro większość atrakcji i tak znajduje się kilka kilometrów od niej?

Owszem to prawa, ale zarazem jest to zaleta. W tak małej miejscowości nie trzeba martwić się o zatłoczenie, hałas, czy brud. Ponadto do każdej z atrakcji w pobliżu można dojechać rowerem, gdyż czeka na Ciebie tutaj mnóstwo różnorodnych ścieżek rowerowych. Doskonałym kierunkiem na wycieczkę może okazać się oddalony o około sześć kilometrów od centrum Pogorzelicy jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem, czyli Rewal. Ogromną popularnością cieszy się, znajdująca się w mieście Bajkowa Chata, która jest magicznym przejściem do świata bajek, magii, czarów, ale i też strachu. To niezwykłe miejsce pokochają nie tylko dzieci, lecz my sami, przeniesiemy się do swego dzieciństwa i lat beztroskiej zabawy. W lesie można spotkać przesympatyczne rodzeństwo, czyli Jasia i Małgosię, a po kilku minutach spaceru spoglądają na turystów oczy Hrabiego Draculi.

Inną bardzo popularną atrakcją jest nowoczesna platforma widokowa w Trzęsaczu, czyli kilka kilometrów od Pogorzelicy. Z wysokości ponad 20 metrów roztacza się wspaniały widok na Bałtyk oraz zabytkowe ruiny zamku gotyckiego – kościoła na klifie. „Budowla” doskonale obrazuje potęgę i niszczycielską działalność morza, gdyż została ona wybudowana w XII wieku około dwa kilometry od linii brzegowej. A dzisiaj została już tylko jedna ściana…  Pogorzelica to niezwykle atrakcyjne miejsce. Wybór w bazie noclegowej () jest naprawdę szeroki. Gdyż ceny za dobę rozpoczynają się od 20 zł w domkach letniskowych, kończą na kilkuset złotych w luksusowych hotelach i apartamentach. Mamy nadzieję że udało się pokazać że Polska to piękny kraj, w którym znajdują się maleńkie, ale bardzo atrakcyjne miejsca. Jedną z nich jest z pewnością Pogorzelica.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *