Kościelisko – na nocleg w Tatrach

Są takie miejscowości w Polsce, których atrakcyjność turystyczna, jak i okolic sprawia, że wszystko inne wypada w porównaniu mniej korzystnie. Są też takie miejsca, w których może nie spotkamy zbyt wiele muzeów, ale na pewno będziemy mogli liczyć na zaoszczędzenie naszych funduszy w kwestii zakwaterowania, bądź po prostu będą to spokojniejsze, cichsze miejsca, do wypoczynku. Takie warunki do zaoferowania posiada między innymi urocza wieś Kościelisko, położona w bardzo bliskim sąsiedztwie Zakopanego, która od lat jest traktowana jako niesamowita baza wypadowa dla wszystkich turystów, którzy pragną poznać Tatry jak najlepiej i skorzystać na wyjeździe jak najwięcej. Baza noclegowa pozwala znaleźć schronienie tysiącom turystom, a tyle osób na raz nie może się mylić. Noclegi w Kościelisku to idealny stosunek ceny do jakości – wystarczy poczytać opinie, komentarze i rekomendacje noclegowe w internecie od osób, które już miały okazję skorzystać z wypoczynku w tej miejscowości.

Duża ilość atrakcji turystycznych sprawia, że nikt nie będzie się nudził – w zasadzie wypad w Tatry na pewno zmęczy nas fizycznie, ale skutecznie pozwoli oderwać się od życia codziennego i sprawi, że będziemy jakby w zupełnie innym świecie na czas naszego urlopu. Pożegnania z Tatrami z kolei zazwyczaj do przyjemnych nie należą i nie raz turyści twierdzą, że daliby wszystko, aby swój wypoczynek móc w tym miejscu przedłużyć. Jak już wspomniano, jest ich tu tak wiele, że nie wiadomo, od czego zacząć. W samym Zakopanem czekają na nas liczne muzea i galerie sztuki, a także Krupówki i Gubałówka, na której znajdują się Parki Linowe i z której możemy podziwiać przepiękny świat.

Koniecznie trzeba wybrać się w góry, a pięknych miejsc w Tatrach na pewno nie brakuje – do takich należy między innymi szczyt Wołowiec, położony na granicy polsko–słowackiej, w zimie szczególnie eksploatowany przez Słowaków w celach turystyki narciarskiej. Jest to jednocześnie najbardziej na zachód wysunięty szczyt Tatr. Z tego wierzchołka przy dobrej pogodzie na pewno będziemy mogli zauważyć Giewont i Świnicę. To tylko kilka przykładów tego, co możemy zobaczyć w Tatrach – jeżeli pragniesz poznać te góry najlepiej jak się da, musisz poświęcić stosunkowo dużą ilość czasu, a do tego najlepiej będzie, kiedy zatrzymasz się na noc właśnie w Kościelisku!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *