Kolonia kormoranów w Sztutowie

Szukacie pomysłu na niesamowite wakacje? Nic prostszego! Sztutowo jest jednym z najpiękniejszych miejsc polskiego wybrzeża, które zapewnia morze atrakcji. Turyści mogą tu liczyć na rozrywkę, zabytki i piękny krajobraz, a całość dopełnia komfortowa baza noclegowa [więcej: meteor-turystyka.pl]. Na nią składają się liczne: małe ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe i prywatne kwatery, których ceny są bardzo przystępne. Zapoznanie się z pełną propozycją pozwoli na dobranie odpowiedniego zakwaterowania, które najlepiej zarezerwować na długo przed planowanym wyjazdem.

Sztutowo to nieduża wieś położona w Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana oraz na terenie rezerwatu przyrody. Fantastyczną zaletą tego miejsca jest wspaniała roślinność, dodająca kurortowi uroku oraz największa w Europie kolonia kormoranów. To wspaniałe ptaki, choć nie jedyne, bowiem spotkać tu można także łyski, czaple. Dla szczęśliwców możliwe jest spotkanie z fokami, korzystającymi z mierzei do wylegiwania się na słońcu.

To doskonałe miejsce na wypoczynek także ze względu na ofertę zabytków. Zwiedzać je można podczas podróży po okolicy kolejką wąskotorową. Dla zwiedzających otwarte jest przez cały rok Muzeum Stutthof, miejsce, które w czasie II wojny światowej funkcjonowało jako obóz koncentracyjny. Jest też wioska rybacka, położona 5 kilometrów od Sztutowa. Tu rybacy łowią ryby w tradycyjny sposób, cumując łodzie na plaży. Widoczne są też zabudowania z XVIII i XIX wieku. Domy chłopskie o architekturze szachulcowej wprawiają w zachwyt niejednego turystę. W niektórych możemy się nawet zatrzymać podczas pobytu. Takiej możliwości nie znajdziemy nigdzie indziej! Sztutowo zaskoczy nas jeszcze nie raz i to pozytywnie!

Okolica również zachęca do zwiedzania, dotrzeć można w niemal każdy zakątek, korzystając z siatki szlaków turystycznych, znajdujących się na tym terenie. To okazja do wyprawy do Stegny, Jantaru lub zwyczajnych spacerów, uprawiania sportu czy napawania się naturą. W Sztutowie możemy też skorzystać z renomowanych restauracji, które proponują nam dania w oparciu o nadmorska dietę. Knajpy dbają też o jakość swoich produktów, korzystając tylko ze sprawdzonych lokalnych dostawców.

Sztutowo to osada, która sprawi, że zakochamy się w niej i już zawsze będziemy chcieli wracać tylko w to miejsce. Miła atmosfera i te wszystkie elementy budują obraz ciepłego nadbałtyckiego kurortu, którego nie sposób przegapić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *