Gąski – niewielka wieś letniskowa

Gąski to niewielka wieś letniskowa, licząca niewiele ponad 500 mieszkańców, położona w województwie zachodniopomorskim tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Latem, miejscowość jest bardzo licznie odwiedzana przez turystów, choć goście przyjeżdżają tutaj także poza sezonem, aby odpocząć w ciszy i spokoju, delektując się urokami morskiego klimatu. Największą atrakcją, jest ponad 50 metrowa wieża, która jest nieodłącznym elementem, który kojarzy nam się z polskim wybrzeżem. Jest to oczywiście latarnia morska, znajdująca się zaledwie 100 m od plaży. Konstrukcja została wzniesiona już w XVIII, a dzisiaj jej światło przy sprzyjających warunkach pogodowych widziane jest z odległości nawet 36 kilometrów. Budynek z czerwonej cegły został wpisany na listę zabytków, jednak w okresie wakacyjnym jest ona całkowicie udostępniona dla zwiedzających turystów. Z jej szczytu roztacza się fantastyczna panorama na Morze Bałtyckie, Gąski oraz sąsiednie tereny, które stanowią głownie zielone lasy.

Można pozwolić sobie tu na wakacyjny wypoczynek w blasku gorącego słońca. Letnicy pokochali szerokie i piaszczyste plaże, na których mogą do woli się opalać, a także ochładzać w przyjemnych falach Bałtyku. Ogromną zaletą tej miejscowości jest wszechobecna cisza, spokój, a także czyste powietrze, chodniki, co gwarantuje doskonały urlop. Jeśli masz już dosyć zatłoczonych polskich kurortów, powinieneś z pewnością odwiedzić tę piękną wioskę.

Gąski położone są w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, nie tylko ze względu na bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego, ale także dlatego, że w pobliżu znajduje się wiele ciekawych miejscowości, liczne jeziora i lasy. Tak więc to doskonała sceneria do różnorodnych wycieczek rowerowych. Około 10 kilometrów od centrum wioski roztacza się malowniczo położone Jezioro Jamno -> informacje – https://pl.wikipedia.org/wiki/Jamno, które stanowi nie lada atrakcję Mielna, czyli miejscowości letniskowej, przy której się znajduje. Zbiornik wodny ma urokliwie urozmaiconą linię brzegową. Warto też dodać, że pod względem powierzchni zajmuje 9 miejsce wśród jezior polskich.

Jamno to raj dla wszystkich miłośników wędkarstwa. Miejscowe łowiska obfitują w takie gatunki ryb jak sandacz, szczupak, czy węgorz. Gąski mogą się także pochwalić atrakcyjnie rozwiniętą bazą noclegową, która w pełni zadowala, przyjeżdżających turystów. Czekają na nich liczne domki letniskowe, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, a także luksusowe hotele z przestronnymi apartamentami -> lista obiektów – . To miejsce na aktywny i spokojny wypoczynek, na łonie natury wśród drzew oraz pięknych morskich krajobrazów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *