Dźwirzyno – miejscowość uzdrowiskowa

Ośrodki morskie są bez wątpienia doskonałym miejscem do spędzenia urlopu. Każdego roku dziesiątki tysięcy turystów pokonują ogromne odległości od domów, by móc choć na chwilę wypocząć na piasku w akompaniamencie fal, miarowo rozbijających się o brzeg. Polska, dzięki dostępowi do Morza Bałtyckiego, może poszczycić wieloma kurortami wypoczynkowymi o międzynarodowej renomie. Jednak oprócz urządzonych z rozmachem nadmorskich miejscowości, na naszym wybrzeżu znajdziemy także prawdziwe perełki turystyczne. Jedną z nich jest bez wątpienia Dźwirzyno.

Jest to malownicza wieś sołecka położona na terenie woj. zachodniopomorskiego. Znajduje się nad jeziorem Resko, w niedalekim sąsiedztwie Kołobrzegu. Jest miejscowością typowo wypoczynkową, w której na stałe przebywa zaledwie kilkaset mieszkańców. Jednak w okresie wakacyjnym aż tętni życiem. Liczne pensjonaty, kempingi, kwatery i hotele dosłownie pękają w szwach od zadowolonych gości (zapoznaj się z bazą noclegową: ). Z tego powodu dla każdego przyjezdnego znajdzie się odpowiednie miejsce. Ci, wybierający się na wakacje budżetowe, będą mogli komfortowo odpocząć, nie narażając się na obciążenie finansowe. Z kolei spragnieni luksusu z zachwytem odkryją położony w niesamowitej okolicy, 5-gwiazdkowy hotel. Do Dźwirzyna dojechać można drogą powiatową numer 3152Z, która łączy się potem z trasą wojewódzka numer 109. Główną ulicą samego kurortu jest ul. Wyzwolenia, biegnąca niemalże równolegle do plaży, od której oddziela ją bajkowy lasek sosnowy. Dalej ciągną się mniejsze drogi, prowadzące głównie do obiektów bazy noclegowej. Po całym teranie najkorzystniej jest jednak poruszać się pieszo ze względu na małą liczbę miejsc parkingowych i możliwe trudności w przejazdach.

Przez szereg lat omawiany zakątek był uznawany za posiadający warunki na tyle korzystne, aby działać jako uzdrowiska. Zaowocowało to powstaniem wielu zakładów lecznictwa, zajmujących się pomaganiem ludziom z chorobami narządu oddechowego, narządu ruchu, problemami wieku dziecięcego i wieloma innymi dolegliwościami. Aby w pełni skorzystać o możliwości, jakie oferuje miasteczko, warto rozeznać się w bogatej bazie noclegowej. Doskonałym wyborem będzie tutaj ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy „Bryza”, który oddaje do dyspozycji nowocześnie umeblowane pokoje, pyszne posiłki w cenie oraz najnowocześniej wyposażone centrum zabiegowe, z którego mogą korzystać kuracjusze. W tej cenie ciężko odnaleźć lepszą propozycję. Szeroka piaszczysta plaża, krystalicznie czyste morze, magiczny lasek i jedyna w swoim rodzaju atmosfera, wszystko to można znaleźć w Dźwirzynie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *