Do Bukowiny Tatrzańskiej zimą i latem

Bukowina Tatrzańska to miejscowość o wyjątkowym uroku i niesamowitej atrakcyjności turystycznej. Kameralna okolica w sezonie zarówno letnim, jak i zimowa porą zamienia się w tętniący życiem kurort. Latem bowiem zjeżdżają tutaj miłośnicy górskich eskapad, kochających piesze wędrówki lub rowerowe wycieczki na tle malowniczych Tatr. Zimą natomiast roi się tutaj od miłośników białego szaleństwa, pragnących skorzystać z jednego z trzech prężnie funkcjonujących tutaj ośrodków sportów zimowych.

Możliwości noclegowe wsi, to również doskonale zorganizowana sieć, oferująca zarówno usługi gastronomiczne, jak i same noclegi (Bukowina noclegi). Bukowina Tatrzańska dysponuje co prawda głównie gospodarstwami agroturystycznymi, gdzie można nie tylko wypocząć, ale i poznać życie codzienne tutejszych górali, nie brakuje tu jednak bardziej luksusowych kwater dla wymagającej klienteli. Jednym z takich miejsc jest na przykład największy w tej części Polski ośrodek Termy Bukowina (termy informacje).

Wśród największych atrakcji turystycznych Bukowiny wymienimy zatem przede wszystkim sam tatrzański krajobraz, rozliczne szczyty i malownicze panoramy. Przebiega w okolicy kilka pięknych i z pewnością wartych poznania szlaków turystycznych i tras rowerowych, które zachęcają do aktywnego wypoczynku i spędzania czasu z całymi rodzinami na łonie natury. Jest to zatem wypoczynek nie tylko zdrowy, ale i pouczający, a przede wszystkim zbliżający ludzi, na co dzień żyjących w zgiełku dużych miast, atakowanych nowinkami technologicznymi, smartfonami i telewizorami.

Ne terenie gminny znajduje się również jedno z najpiękniejszych i największych zarazem tatrzańskich jezior – Morskie Oko. Jest to atrakcja uwielbiana przez turystów, będąca jednocześnie nieodłącznym elementem pieszych wycieczek po okolicy. Kolejną atrakcją jest Dolina Pięciu Stawów. Pod względem krajobrazowym jest ogólnie bardzo atrakcyjna. Dla osób, które pragną wypoczynku w hotelowym zaciszu, Bukowina oferuje wspomniany wyżej resort Termy Bukowina, dysponujący ponad 20 basenami z leczniczymi wodami pochodzącymi z tutejszych wywiertów. Posiadają one zróżnicowaną temperaturę, jak i głębokość. Stanowią idealne miejsce do wypoczynku i rozrywki dla dzieci i dorosłych. Nigdy nie brakuje klientów, co świadczy wyłącznie o ogromnej atrakcyjności tego miejsca.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *