Bytów – ciekawe miejsca, historia i wypoczynek

Jeżeli mowa o tym, aby dobrze wypocząć, podstawą jest na pewno znalezienie odpowiedniego miejsca. Cisza, spokój i wiele ciekawych miejsc do obejrzenia – to wszystko można znaleźć w Bytowie, niewielkiej kaszubskiej miejscowości. Bytów oferuje wiele atrakcji – przede wszystkim zabytkowych budynków, które powinno się odwiedzić. Dzisiaj nie ma problemu z tym, aby znaleźć tam odpowiadające oczekiwaniom noclegi. Bytów prężnie się w ostatnich latach rozwijał, zaś baza noclegowa to jeden z tych elementów, którego rozwój widać bardzo dobrze [Meteor-Turystyka.pl].

Jeżeli mowa o ciekawych miejscach w Bytowie to przede wszystkim warto odwiedzić odrestaurowany Zamek Krzyżacki. Przepiękna warownia przypomina o dawnych czasach, a znajdujące się tutaj eksponaty pozwalają poczuć się jak w średniowieczu. Obecnie zamek stanowi siedzibę Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego, dlatego też można tutaj także podziwiać organizowane przez nie wystawy. Jeżeli ktoś chce zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie w dawnych Kaszubach, na pewno oglądając wystawy dowie się wielu interesujących faktów. Zamek także stanowi miejsce, w którym latem odbywa się bardzo wiele imprez kulturalnych. Warto więc sprawdzić czy w czasie odpoczynku w Bytowie nie będą organizowane takie właśnie wydarzenia.

Osoby aktywnie spędzające czas na pewno docenią fakt, że Bytów nazywany jest miastem joggingu. Wielbiciele biegania z pewnością będą zachwyceni wieloma znajdującymi się tutaj i opracowanymi specjalnie dla nich trasami. Można dobierać je na przykład według stopnia trudności czy długości. Jeżeli ktoś woli spacery zamiast biegania, idealnym miejscem jest Trakt Młyński. Pozwala on podziwiać piękno miasteczka i wiele pozostałych, znajdujących się tutaj zabytkowych budowli. Warto wstąpić do wieży kościoła św. Katarzyny, która jako jedyny element tego budynku została odbudowana po II wojnie światowej. Mieści się tam Muzeum Archeologiczno-Historyczne, w którym zgromadzono ciekawe i niespotykane eksponaty. Znajdująca się tam makieta Bytowa pokazuje miasto tak, jak wyglądało ono dawniej, można więc sobie porównać jego obecny wygląd ze stanem sprzed wieków.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *