Atrakcyjna, nadbałtycka miejscowość – Pobierowo

Pobierowo znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal. Jest to jedna z ciekawszych miejscowości polskiego wybrzeża. Przyjrzyjmy się zatem fantastycznej, lokalnej bazie noclegowej Pobierowa (), która swoją różnorodność zawdzięcza temu, że zaczęła powstawać tak naprawdę już na początku XX wieku. W tej chwili znajdziemy tu liczne pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki kempingowe oraz pokoje gościnne w sezonie letnim są w stanie przyjąć nawet kilkanaście tysięcy turystów i zapewnić im noclegi.

Pobierowo słynie także z kąpieliska, które doczekało się nawet certyfikatu Błękitnej Flagi. Oznacza on, że jest to jedno z najczystszych i najlepiej zadbanych kąpielisk nad Bałtykiem.

Poza tym w miejscowości znajdziemy liczne turystyczne atrakcje. Jedną z nich jest słynna Akademia Słońca – Strefa Aktywnego Wypoczynku. W czasie wakacji organizowane są tutaj także festyny rodzinne, turnieje sportowe, koncerty gwiazd oraz regaty żeglarskie.

Ponadto, w miasteczku do tej pory możemy podziwiać historyczny obiekt, którym jest Hotel Seeblick. Powstał on w 1907 roku, a jego nazwa pochodzi z języka niemieckiego i oznacza „widok na morze”.

Osada już od XIX wieku zaczęła tracić swój rolniczy charakter (ponieważ grunty uprawne coraz bardziej były zasypywane morskim piaskiem) i wtedy próbowano przekształcić ją w wioskę turystyczną. Udało się to znakomicie. Niedługo potem zaczęły powstawać kolejne obiekty – czego efekt widzimy do dziś.

W zachodniej części Pobierowa znajduje się duża ciekawostka – jest to drewniany domek, w którym według przekazów, mieszkała kochanka, a później żona Adolfa Hitlera – Ewa Braun. Nie istnieją żadne pisemne źródła historyczne, które potwierdzałyby, że w domku bywał również Hitler, można za to natrafić na informacje, mówiące o tym, że Ewę odwiedzał tutaj marszałek niemieckiego lotnictwa, Hermann Goering, który sam mieszkał w pobliskim Międzywodziu. Domek nie stanowi oficjalnie atrakcji turystycznej, zwłaszcza, że jest mocno zdewastowany i można go oglądać tylko z zewnątrz, jednak cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyjezdnych.

Warto również wybrać się na wycieczkę po okolicznych miejscowościach, w których możemy zwiedzić wiele zabytków. Te znajdujące się najbliżej, bo oddalone jedynie o około 4 kilometry od Pobierowa, to dworzec w Trzęsaczu, ruiny kościoła w Trzęsaczu oraz pałac Dreżewo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *